Dlaczego warto biegać?

Bieganie to nie tylko forma zrzucenia „zimowych” kilogramów ale to także okazja by wzmocnić nasze organizm i dostarczyć sobie dodatkowej formy źródła szczęścia. Z bieganiem jest ciężko zacząć, ale wraz z upływem czasu zaczynamy się przekonywać do niego.

Blokady parkingowe
http://www.pro-city.pl/kontakt.html
Oferujemy produkty francuskiej marki PRO-CITY.
Blokady parkingowe, bariery drogowe i ochronne.

1. Nabranie pewności siebie

A skąd taki wniosek? Proste, skoro potrafisz pokonać swojego największego wroga- samego siebie, i wstać z kanapy by wyjść pobiegać i „machnąć szybką dychę” to możesz osiągnąć wszystko- wystarczy koncentracja i silna wola. Skoro odejście od nachosów Ci się udało, to kto powiedziała, że nie uda Ci się coś innego? Możesz wszystko, póki sam będziesz o to walczyć. Dodatkowo wspomnijmy o tym jak bardzo poprawia się Twój wygląd a z tym jak bardzo wzrasta poczucie własnej wartości.

2. Sport praktyczny

Tutaj nie masz żadnych ograniczeń- biegać możesz wszędzie. W parku, po plaży, bieżnia na siłowni, schody w wieżowcu czy nawet ścieżki wokół hotelu. Tutaj musisz mieć tylko odpowiednie obuwie.

3. Sposób na poznanie nowych ludzi

Na facebooku nie problem jest znaleźć jakąś grupę treningową, która prócz wspólnych zawodów wspólnie też trenuje. Nic nie łączy tak dobrze nie łączy ludzi jak wspólna pasja, nieważne jaki poziom zaawansowania.

6. +10 dla kości

Aktywność fizyczna jak bieganie pozytywnie wpływa na kości. Utrzymuje a nawet poprawia gęstość kości w ten sposób zapobiegając osteoporozie. Szczególnie polecana jest Paniom po menopauzie, których kości potrzebują dodatkowego wsparcia.

7. W bieganiu siła!

Siła i koordynacja jest istotne by unikać kontuzji i ogólnych „wypadków”. Mięśnie ud i łydek w podczas biegu pracują bardzo intensywnie, tym samym zwiększając siłę i swoją masę. Dodatkowo możemy wspomóc te procesy poprzez zmiany tempa i podbiegi.

8. Tracisz zbędne kilogramy

Bieganie jest jednym z najskuteczniejszych sposób na pozbycie się dodatkowych kilogramów i dojściu do dobrej formy. Zużycie kalorii jest urozmaicone dla każdego, ale średnia liczba kalorii spalonych na godzinę to aż 700 kcal! Przewagą biegania nad innymi sportami jest fakt, że spalanie kalorii trwa nawet po treningów.

9. Usprawnia myślenie

Już półgodzinny bieg poprawia czas reakcji i zdolność rozwiązywania problemów. Ćwiczenia zwiększają przepływ krwi tym samym w naszym mózgu wszystko działa szybciej i sprawniej.

10. Lekcja dyscypliny

By uzyskać postępy w bieganiu , musisz wprowadzić plan i sztywno się go trzymać. W końcu to jeden z niewielu sportów, który możesz uprawiać zawsze i wszędzie a jedyne czego potrzebujesz to silna wola. Dyscyplina w bieganiu łatwo rozsieje się w Twoim całym życiu. Jeśli wprowadzisz regularny, stały grafik biegania będziesz musiał manewrować swoim czasem wokół niego, tak by tym samym czasu nie marnować.

11. Redukcja cellulitu

Cellulit to nic innego jak stan zapalny komórek tłuszczowych a jako, że przy intensywnym treningu nasze ciało wykorzystuje je jako power bank i spala tłuszcz, pomarańczowa skórka stopniowo zanika. Bieganie to nie tylko odchudzanie ale także ujędrnianie naszej skóry co reguluje ilość grudek i nierówności naszych ud i pośladków.

Podobne wpisy